چگونه سایت خود را برای محاسبه اینترنت نیم بها ثبت کنیم؟

زهرا نادری
internaltraffic50%off

از ابتدای سال گذشته ، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی  قوانین جدیدی در مورد اینترنت غیرحجمی و هزینه نیمه بها  ترافیک  سایتهای ایرانی وضع کرد.

بعد از آن اپراتورهای مخابراتی و اینترنتی لیست ۵۰۰ سایت پرمخاطب که در ایران میزبانی می شود را منتشر نمودند و اعلام کردند تعرفه ترافیک مصرفی مشترک هنگام بازدید ازاین سایت ها بصورت نیمه محاسبه می گردد.

 

منظور از نیم بها بودن ترافیک سایت های داخلی چیست؟

برای مثال اگر بازدید کننده از یک سایت ایرانی ۲ گیگ دانلود  داشته باشد؛ هزینه یک گیگ از کاربر کسر شود.

شیوه اجرای این طرح با اعتراض بسیاری از کاربران اینترنتی مواجه شد

بعد از ادامه دار شدن دامنه اعتراضات، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه مراسم بزرگداشت روز ملی فناوری فضایی که  چهاردهم بهمن برگزار شد، در جمع خبرنگاران از اعمال تعرفه نیمه بها برای تمامی سایتهای داخلی خبر داد.

 

سامانه نیم بها بودن ترافیک سایت های داخلی راه اندازی شد!

مجید حقی، معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اخیرا اعلام نمود که سامانه ۵۰ درصد تخفیف ترافیک سایت های داخلی راه اندازی شده است. وی در مورد این سامانه اظهار کرد که طرح اعمال هزینه حداقل نیم بها برای استفاده از ترافیک سایت های داخلی در مقایسه با ترافیک بین‌الملل از موارد مهمی است که لازم است تا شرکت‌های ارایه‌کننده خدمات اینترنتی آن را رعایت کنند.

 

چگونه سایت خود را برای محاسبه اینترنت نیم بها ثبت کنیم؟

وی در ادامه تاکید نمود که تمامی تولیدکنندگان محتوای داخلی که محصولات آنها در داخل کشور میزبانی می‌شود در صورت تمایل می‌توانند به پورتال سازمان فناوری اطلاعات ایران به آدرس http://ito.gov.ir مراجعه کنند و یا با استفاده از لینک icip.ito.gov.ir دامنه و آدرس عددی (IP) خود را ثبت نمایند.

 

وزیر ارتباطات اعلام نمود که مسئله تفکیک ترافیک سایت های داخلی از ترافیک بین المللی باعث شده است تا مشترکین تصور کنند که تعرفه اینترنت بین المللی ۲ برابر تعرفه داخلی شده است یعنی آنها فکر می‌کنند که اینترنت گران شده است در حالی که با بررسی کف قیمت در تعرفه‌های جدید مشخص خواهد شد که ۳۰ درصد کاهش وجود داشته است. محمد جواد آذری جهرمی همچنین اعلام نمود که پیش از این فقط تعداد ۵۰۰ سایت توانسته بودند تا مشمول تعرفه ترافیک سایت های داخلی باشند اما چنین مکانیزمی منسوخ است  و همه سایت‌هایی که ترافیک آنها در داخل پاس می‌شود، لازم است تا تعرفه آنها نیم‌بها محاسبه گردد.

در صورتیکه تشخیص شما استفاده از سرورهای ایران برای تشویق کاربران در جهت افزایش بازدید سایت می باشد
می توانید از سرویس های زیر که در بهترین دیتاسنترهای ایران ارائه می شود، برای میزبانی سایت های خود استفاده کنید:
هاست پرسرعت سی پنل ایران هاست قدرتمند لینوکس ایران هاست ویندوز ایران پلسک هاست دانلود اینترانت اینترنت ملی  سرور اختصاصی ایران
نمایندگی لینوکس سی پنل ایران نمایندگی ایران لینوکس نمایندگی ویندوز پلسک ایران ::::::::::::: سرور مجازی لینوکس و ویندوز ایران
16
اشتراک گزاری
زهرا نادری
naderi

حدود 7 سالی هست که در زمینه وب به صورت تخصصی فعالیت می کنم، در دانشگاه IT خوانده ام و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه تجارت الکترونیک و طراحی وبسایت دارم .

۱ نظر

  1. Avatar

    مطلبی خوبی بود.
    ممنون

انصراف از پاسخ