اختصاصی مشهدهاست : چرا باید بهینه سازی موبایل را در سال 2018 موردتوجه قرار داد؟

Mobile_Optimazitation

در سال 2017، تقریبا 70 درصد از کل زمان طراحان و برنامه نویسان گوشیهای هوشمند، بر روی یک اپلیکیشن تلفن همراه یا یک وب سایت صرف شده است. فقط تا همین چند سال پیش، داشتن یک وب سایت حداقل پیش نیاز لازم برای یک کسب و کار بود. حال در سال 2018، وب سایت واکنش گرا (Responsive) یک معیار موفقیت به حساب می آید.همانطور که ما به سمت و سوی جامعه ای که یکی از اولویتهای آن تلفن همراه است حرکت می کنیم، بهینه سازی اپلیکیشن های تلفن همراه برای جذب و حفظ مشتری ضروری و لازم است.

در عین حال، ما همچنان روزانه شاهد افزایش استفاده از این برنامه های تلفن همراه توسط عموم افراد هستیم . بنابراین، چه چیزی برای کسب و کار شما مناسب است؟ یک سایت واکنش گرا و یا یک اپلیکیشن موبایل؟؟

در ادامه با ما همراه باشید تا تفاوتهای این دو را با هم مقایسه کنیم.

 

[su_label type=”success”]وب سایتهای واکنش گرا یا ریسپانسیو (Mobile Responsive Websites)[/su_label]

 

طراحی و پیاده سازی یک وب سایت واکنش گرا مزایای زیر را بهمراه دارد:

 1. محتوا به طور قابل ملاحظه ای در دستگاههای تلفن همراه بیش از دسکتاپ دیده خواهد شد.
 2. ریسپانسیو بودن سایت با بهینه سازی رابط کاربری، کاربر را برای استفاده راحت تر از سایت کمک می کند و دسترسی مشتریان را برای دسترسی به مطالب آسان می کند. بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید محتوای شما در تمامی سیستم عاملها، از جمله اپل، اندروید ، iPads، تبلت و دسکتاپ بهینه سازی شده باشد و بدرستی نمایش داده شود.
 3. گوگل برای سایت های موبایل فرندلی ارزش زیادی قائل است، بنابراین به بهبود سئو سایت شما کمک می کند، این در حالی است که میزان جست وجو برای ترافیک تلفن همراه را کاهش می دهد.
 4. سایت ریسپانسیو برای فعالیتهایی که در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام و … انجام می دهید بسیار ایده آل است بخصوص اگر اینکه قصد دارید ترافیک برگشتی از شبکه های اجتماعی را بر روی وب سایت خود داشته باشید.
 5. تجارت الکترونیکی از طریق موبایل رو به افزایش است. هم اکنون کاربران بسیار راحت تر از قبل می توانند سفارشات خرید خود را از طریق دستگاه های موبایل تکمیل کنند. برای بررسی صحت این موضوع می توانید به آمار رویدادهایی مثل جمعه سیاه و یا دوشنبه مجازی که در سال 2017 اتفاق افتاده اند نگاهی بیندازید.
 6. اگر کاربر ایمیلهای خود را بر روی تلفنهای هوشمند خود باز کند، کمپینهای بازاریابی ایمیل می تواند موجب انتقال مستقیم ترافیک به وب سایت شوند.

 

حالا وقت آن رسیده که اطمینان حاصل کنید باید یکی از گامها را به سمت بهینه سازی تلفن همراه بردارید؟ دلایل زیر به شما خواهند گفت چرا اپلیکیشن موبایل نسبت به وب سایت می تواند برای برندتجاری شما کاربردی تر باشد، همین حالا زمان پیشرفت است!

 

[su_label type=”success”]اپلیکیشن موبایل Mobile App[/su_label]

 

 1. اپلیکیشن ها سریع تر از وب سایتها هستند.
 2. کار با اپلیکیشن ها بسیار راحت تر است و شناخته شده تر از نسخه موبایلی وب سایتها هستند.
 3. اپلیکیشن های موبایل می توانند بدون نیاز به وای فای و یا داده ای دسترسی به محتوا را فراهم سازند.
 4. اپلیکشن ها با رسانه های اجتماعی سازگاری بیشتری دارند و به رشد طبیعی مشارکت کنندگان کمک بسزایی می نمایند.
 5. اپلیکیشن ها دسترسی به سرویسهای خدماتی آنلاین مثل نقشه های محلی، GPS جی پی اس، نقشه های گوگل، دوربینها و همچنین نوتیفیکشن ها را بهبود خواهند بخشید.

 

[su_label type=”success”]چه زمانی باید ارتقاء دهیم؟[/su_label]

 1. هنگامی که ترافیک سایت شما در تلفن همراه از ترافیک دسکتاپ پیشی می گیرد.
 2. زمانی که شما درصد بالایی از بازدیدکنندگان بازگشتی را مشاهده می کنید (از طریق تجریه و تحلیل ) و قصد دارید میزان وفاداری برند خود و تعامل با مشتریان را افزایش دهید.
 3. هنگامی که نرخ باز کردن ایمیل شما پایین تر از استاندارد معمول است.
 4. زمانی که میخواهید تاثیر مثبتی را در نوتیفیکشن ها بگذارید (بر اساس : سن ، مکان ، منافع و…)
 5. هنگامی که قصد دارید ارتباط دو طرفه را با داشتن فرمها، نظرسنجیها و رای گیریها در اپلیکیشن ارتقا دهید.
 6. اگر میخواهید با استفاده از نوتیفیکیشن های تبلیغاتی، رویدادها و اخبار، در سال 2018 کمپینهای موبایلی راه  بیندازید.
 7. هنگامی که قصد دارید با قراردادن تبلیغات بنر در اپلیکیشن و درج مطالب رسانه های چاپی موجب افزایش درآمد و کاهش هزینه ها شوید.

 

اولین قدم برای هر کسب و کاری آن است که اطمینان حاصل کنید محتوای شما در همه دستگاههای موبایلی قابل دسترس است. مهم است که رابط کاربری و تجربه استفاده کاربر را در ارتباط با وب سایت یا اپلیکیشن خود بررسی کنید. آمار فعلی وب سایت خود را بازبینی کنید و موارد مهم را در بهترین مکان برای تمامی دستگاهها نمایش دهید. به عنوان مثال، مواردی مانند تماس با ما و خدماتی که ارائه می شود باید به آسانی پیدا شوند. اولین گام برای تبدیل بازدیدکنندگان وب سایت به مشتریان، آن است که اطمینان حاصل کنید از اینکه وبسایت شما موبایل ریسپانسیو (واکنش گرا) است.

 

منبع : https://smallbusinessbc.ca/blog/mobile-optimization-focus-2018