معرفی روشهای کلیدی جذب بازدیدکننده ، قبل و بعد از طراحی سایت!

سلام.جذب بازدیدکننده برای وب سایت امروزه یکی از تلاش‌ها و دغدغه‌های مدیران وب سایت است. معمولا افرادی که سایت اینترنتی راه اندازی می‌کنند رویای شیرینی در ذهن خود می‌پرورانند و تصور می‌کنند که با راه افتادن سایت خیل عظیمی از بازدیدکننده گان علاقه‌مند به سایتشان هجوم خواهند آورد و آنرا مورد استفاده قرار خواهد داد ، اما پس از مدتی، ناگهان رویای شیرین آنها به کابوسی وحشتناک تبدیل می‌شود. بله کسی از سایت بازدید نمی‌کند!

 

[su_label type=”important”]قبل از طراحی وب : [/su_label]

موفق ترين وب سايت ها خصوصيات مشترکي در طراحي وب داشته اند که توجه افراد را به خود جلب مي نمايند. رعايت این نکات ميتواند براي طراحي وب سايتي که بازدیدکننده را تبديل به خريدار کند،شما را ياري دهد.رعایت این ۸ نکته زیر میتواند برای طراحی سایتی که بازدیدکننده را تبدیل به خریدار کند شما را یاری نماید :

[su_label type=”success”]۱- سرعت در بارگذاری :[/su_label]

آزار دهنده ترین نکته برای کاربردر هنگام بازدید از سایت ، انتظار بیش ازحدش برای بار گزاری سایت است که اگر این زمان از یک حد مجاز بیشتر شود باعث آزردگی کاربر خواهد شد ، اگرچه سایت شما یکی از بزرگترین سایت ها باشد.انتخاب یک هاست پرسرعت از یک شرکت هاستینگ بزرک و مطمئن میتونه بهترین گزینه باشه!

 

[su_label type=”success”]۲- داشتن هویت شفاف و آشکار محتوا در وب سایت [/su_label]

باید مطالب موجود در سایت به صورت شفاف و بدون ابهام بیان شود. بازدیدکنندگان این موضوع را که متوجه نشوند مطالب سایت دربارهء چیست را نمی پسندند. اجازه ندهید تلاش بازدیدکنندگان شما برای کشف مطالب وب شما برای بدست آوردن این که وب شما دربارهء چه موضوعی می باشد، تلف شود. از ابتدای طراحی وب، شفافیت و وضوح مطالب را در نظر داشته باشید. داشتن تیتر توصیفی در صفحهء اول وب سایت روش بسیار مناسبی است برای اعلام این که مطالب وب شما از چه موضوعی سخن می گوید.
همچنین انتخاب کلمات کلیدی مرتبط برای صفحات به عنوان جلب توجه نگاه افراد نیز عمل می کند. بنابراین همیشه از کلمات کلیدی مرتبط با مطالب در صفحات وب خود استفاده نمایید.

 

[su_label type=”success”]۳- ساده نگه داشتن طراحی وب [/su_label]

برای جلب توجه افراد خیلی تلاش در استفاده از انواع روش های غیرضروری نکنید ( آیا کسی واقعاً به فلش ویا نشانگر نیاز دارد؟) تمرکز خود را بر روی قابلیتهای استفاده از وب، فروش، تبدیل بازدیدکننده گان به خریدار و خریداران متمرکز کنید. وب سایت هایی که طراحی ساده ای دارند نیز این قابلیت را دارند.

 

[su_label type=”success”]۴- جلب توجه با استفاده ازفضای سفید! [/su_label]

در طراحی وب خود از ایجاد شلوغی و آشفتگی مطالب بپرهیزید.سعی در ایجاد یک وب سایت مرتب و کاربر پسند برای بازدیدکنندگان و جستجوی سریع و آسان آن در وب داشته باشید. به خاطر داشته باشید فضای سفید در طراحی وب کمک زیادی به طراح می کند. همچنین اگر وب سایت شما دارای محتوای زیاد و صفحات زیاد می باشد، اضافه کردن یک کادر جستجو برای جستجوی آسان و سریع بازدیدکننده ضروری می باشد.

 

[su_label type=”success”]۵- مشخصات تماس خود را کاملاً مشخص در وب سایت قرار دهید [/su_label]

وجود و یا عدم وجود صداقت در مطالب وب سایت شما تاثیر مستقیمی بر فروش محصولات شما و در نهایت موفقیت شما خواهد داشت. اگر در وب سایت خود فروش مستقیم محصولات دارید، دادن اطلاعات تماس و داشتن فرم تماس بسیار مهم و ضروری می باشد. اگر حفظ حریم خصوصی برای شما مهم است، می توانید از خدمات لینک های که اتوماتیک آدرسهای ایمیل را دریافت می نمایند استفاده کنید.

 

[su_label type=”success”]۶- آسان سازی فرایند خرید [/su_label]

حرکت از صفحهء اصلی به صفحهء محصولات و چشم انداز آن در صفحهء اصلی برای بازدیدکنندگان را آسان نمایید. این چشم انداز را به صورت زنجیروار نسازید؛ که باعث می شود افراد برای مشاهده و خرید، تمامی صفحات را یکی پس از دیگری برای پرداخت پول به شما سپری کنند. در غیر این صورت آنها را از دست خواهید داد.

 

[su_label type=”success”]۷- آسان سازی دستیابی افراد به وب سایت [/su_label]

به یاد داشته باشید تا حد امکان چشم انداز وب سایت خود را از طریق خبرنامه-RSS feed و دیگر مطالب در بالاترین حد دید نگه دارید.

 

[su_label type=”success”]۸- به روز رسانی مطالب وب ، به طور منظم [/su_label]

از این روش انگیزه ای در کاربر ایجاد میشود که برای خواندن مطالب جدید به وب شما بازگردند. بعلاوه موتورهای جستجو به مطالب جدید واکنش خاصی دارد. بنابراین از طریق به روز رسانی مطالب به صورت منظم به سئو (بهینه سازی) وب سایت خود کمک می کنید.

 

 

[su_label type=”important”]بعد از طراحی وب : [/su_label]

اگر می‌خواهید سایت شما بازدیدکننده کافی داشته باشد، باید دست به کار شوید. با نشستن و صبر کردن شاید هیچگاه نتوانید سایتی پر بیننده داشته باشید. به چند روش می‌توانید سریعا بازدیدکننده را به سمت سایت خود هدایت نمایید.

 

[su_label type=”success”]۱- بهینه سازی صفحات وب سایت یا سئو[/su_label]

۹۸ درصد جستجوها در موتورهای جستجویی چون گوگل، یاهو، بینگ و امثال آن انجام می‌شوند. معمولا افراد برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود به این سایت‌ها مراجعه می‌کنند. شما می‌توانید وب سایت خود را در این موتورهای جستجو معرفی کنید. سپس با بهینه سازی وب سایت خود برای موتورهای جستجو بخصوص گوگل که به آن سئو گفته می‌شود بازدیدکننده گانی را که در جستجوی اطلاعات در حوزه کسب و کار شما هستند را به سایت خود جذب نمایید.

[su_label type=”success”]۲- استفاده از انجمن‌ها یا فروم‌ها[/su_label]

استفاده از انجمن‌ها روشی است رایگان برای افزایش ترافیک سایت. در تمامی انجمن‌های وابسته به زمینه سایتتان عضو شوید. بررسی کنید که اعضای انجمن، چه سوالات و مشکلاتی دارند و به چه موضوعاتی علاقه‌مند هستند. سپس مطالبی در این باره در سایتتان بنویسید و لینک آنرا در انجمن معرفی کنید. از انجمن‌هایی استفاده کنید که تعداد اعضای قابل توجه باشد. همچنین آدرس سایتتان و توضیحی مختصر را در زیر پست‌هایتان به نمایش بگذارید. از این امکان بخوبی استفاده کنید.

[su_label type=”success”]۳- تبلیغات از طریق ایمیل [/su_label]

آدرس تمامی دوستان و آشنایان را جمع آوری کرده و برایشان ایمیل بفرستید و در آن سایت‌تان را معرفی کنید و از آنها بخواهید آن ایمیل را برای دوستان‌شان بفرستند. بطور متوسط هر شخص ۲۵۰ نفر را می‌شناسد. اگر هر کدام از دوستان شما نیز ۲۵۰ نفر را بشناسند، در مدت کوتاهی ۶۰ هزار نفر از وجود سایت شما خبردار خواهند شد.

[su_label type=”success”]۴- تبلیغ در سایت‌های آگهی[/su_label]

در گوگل واژه «آگهی رایگان» را جستجو کنید، دها سایت ایرانی خاهید یافت که آگهی‌های فارسی شما را بطور رایگان نمایش می‌دهند. فقط کافی است در آن سایت‌ها عضو شوید و آگهی خود را در فرم مورد نظر وارد کنید. پس از بررسی مدیر سایت آگهی شما به نمایش درخواهد آمد.

[su_label type=”success”]۵- کتابچه الکترونیکی[/su_label]

با توجه به مشکلات و نیازهای مخاطبین خود محتواهایی ارزشمند را به صورت کتابچه الکترونیکی در حد ۵ الی ۱۵ صفحه با فرمت PDF ایجاد نمایید. سپس آنها را در سایت خود و سایر سایت‌ها منتشر کنید. بازدیدکنندگان علاقه خاصی به دانلود فایل‌های PDF دارند. مطالب خود را می‌توانید در نرم افزار مایکروسافت ورد تایپ نمایید و سپس به صورت فایل PDF آنها را ذخیره نمایید.

[su_label type=”success”]۶- پادکست و ویدیو[/su_label]

با توجه به مشکلات و نیازهای مخاطبین خود فایل‌های صوتی، ویدیو، اینفوگرافی و اسلاید تولید کنید و هم در سایت خود و هم در رسانه‌های اشتراک این محتواها منتشر نمایید. فایل صوتی را در سایت‌های اشتراک پادکست، فایل‌های ویدیویی را در سایت‌هایی همانند آپارات و یوتوب، اینفوگرافی‌ها و اسلایدها را در سایت‌هایی همانند slideshare.net منتشر نمایید.

[su_label type=”success”]۷- انتشار مطالب در شبکه‌های اجتماعی[/su_label]

مطالبی جذاب و ارزشمند را در شبکه‌های اجتماعی تحت وب و تحت موبایل منتشر کنید. شبکه‌های اجتماعی خصوصا نوع موبایلی آن تاثیر بسیار خوبی می‌توانند بر روی ترافیک سایت شما داشته باشند.

[su_label type=”success”]۸- رویدادها و رسانه‌ها[/su_label]

 

فایل‌های صوتی و تصویری در خصوص مشکلات و نیازهای مخاطبین خود تولید کنید و در رسانه‌های اینترنتی منتشر کنید، فوق‌العاده می‌تواند ترافیک خوبی را برای شما جذب نماید.

همچنین رویداد یا مهمانی را ترتیب دهید و مخاطبین مرتبط با حوزه وب سایت خود را جذب نمایید. این روش را با بازاریابی رویداد می‌گویند و فوق‌العاده می‌تواند ترافیک و بازدیدکنندگان بسیار زیاد و خوبی را به سمت وب سایت شما هدایت نماید.

 

[su_button target=”blank” style=”glass” background=”#fd3544″ size=”8″ wide=”yes” center=”yes” icon=”icon: shopping-cart”” text_shadow=”0px 0px 0pxx #000000″]پایدار و برقرار باشید 🙂   در صورتی که این مطلب برای شما مفید بوده ، لطفا لایک نموده و دیدگاه خود را در بخش نظرات ثبت نمایید.[/su_button]

3 دیدگاه

  1. ممنون بابت مقاله .

  2. خیلی ممنون از زحمتی که کشیدید . مطلبی خیلی مفیدی بود.

  3. خستہ نباشید واقعاً خیلی مفید میباشد

دیدگاه ها بسته شده است