معرفی ابزارهایی برای شناسایی فعالیت های سئوی منفی

nSeo-mashhadhost

 

سئوی  منفی؟ مگر سئو  هم منفی می شود! تا به حال به این فکر کرده اید که سئو باعث پیشرفت سایت شما نشود بلکه باعث افت رتبه و به هدر رفتن تلاشتان برای داشتن یک وبسایت عالی شود؟!

اگر سئو را آنطور که باید انجام دهید روند رو به رشد را در کار خود حس خواهید کرد. اما اشتباهات انجام شده در سئو هم نه تنها مفید نیست بلکه به افت رتبه و مسائل دیگر منجر می شود. ما به این فعالیت های اشتباه  SEO negative یا سئوی منفی می گوییم. سئوی منفی را در شکل و روش های مختلفی تعریف می کنند.

Negative SEO به بیان ساده، سئوی منفی یا به مجموعه‌ی اقدامات غیراخلاقی و سیاهی گفته می‌شود که رقبا یا خرابکاران برای ضربه زدن به جایگاه شما در نتایج جستجو در پیش می‌گیرند.اما واقعیت سئوی منفی این اتفاقات گفته شده نیست؛ بلکه هر نوع چیزی که باعث لطمه زدن به شهرت کار شما شود و وب سایت شما را از لیست جستجوها دور کند به واقع یک سئوی منفی است

 

[su_button url=”http://blog.mashhadhost.com/?p=939″ target=”blank” style=”bubbles” background=”#ff8cfd” color=”#000000″ size=”10″ wide=”yes” center=”yes” radius=”round” icon=”icon: hand-o-left” icon_color=”#000000″ text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]اشتباه نکنید سئوی منفی حتما از سوی رقیبان و دشمنان شما اعمال نمی شود، بلکه اشتباهات فردی و ناخواسته هم می تواند سبب بروز این مشکل باشد[/su_button]

 

[su_label type=”info”]Google Webmaster Tools -1[/su_label]

 

 Google Webmaster Tools

 

مهمترین ابزاری است که صاحب هر سایتی از آن برای بهبود وضعیت و رتبه سایت خود استفاده می کند وب مستر تولز گوگل امکانات متعددی در اختیار شما قرار می دهد. یکی از این امکانات اطلاع       رسانی های ضروری به شما می باشد.

را فعال کنید Email Alerts گزینه  Preferences می توانید به محض اینکه گوگل وب مستر تولز را برای سایت خود تأیید کردید

این است که شما را از حملات هکرها و آلوده شدن وب سایتتان به مالویرها و ویروس ها مطلع کند Google Webmaster Tools یکی ازامکانات وقتی کسی سایت شما را هک کند یا یک عامل       خطرناک در سایت شما وجود داشته باشد، گوگل سایت شما را به عنوان یک سایت آلوده شده خطرناک در نتایج جستجو قرار می دهد.

این کار گوگل در واقع یک اطلاع رسانی به کاربران و شما می باشد. همچنین از طریق ایمیل هم این خبر برای شما فرستاده می شود تا در اسرع وقت از خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

اگر گوگل چنین کاری را نکند شاید هیچ وقت نتوانید وجود یک عامل نفوذی یا کارهای یک هکر را پیش بینی کنید همچنین شما را از لینک های ورودی نا مناسب آگاه می کند.

مثال اگر کسی به منظور ایجاد سئوی منفی در سایت شما، از محتوای بی کیفیت و سایت های نا معتبر به سایت شما لینک بدهد، گوگل این نتایج را هم ثبت می کند و شما را با جریمه کردن و محدود کردن از نتایج نسبت به این فعالیت ها آگاه می سازد سپس شما می توانید شروع به بررسی و حذف این لینک ها کنید تا دوباره به لیست جستجوی گوگل بازگردید

 

[su_label type=”info”] 2- ابزار وب سایت Monitor Backlinks[/su_label]

 

 ابزار وب سایت Monitor Backlinks

 

چه شما مشکوک به فعالیت های مخرب علیه سایتتان (سئوی منفی) توسط افرادی که لینک های با کیفیت پایین به سایت شما می فرستند باشید و چه خواهان حفظ موقعیت سایت خود در لینک دهی های مفید، این ابزار می تواند به شما کمک کند

این ابزار تغییرات لینک دهی های سایت شما را به صورت روزانه گزارش می کند. در گزارشات این وب سایت می توانید مواردی همچون لینک های ورودی و خروجی دقیق را ببینید.

این یعنی شما میتوانید از منقضی شدن لینک ها یا به اصطلاح links Broken را در اولویت قرار دهید.

 

[su_label type=”info”]Cognitive SEO -3[/su_label]

 

این ابزار به شما کمک می کند تا مجموعه ای از لینک های مشکل دار و بد را در سایت خود شناسایی کنید در این حالت می توانید در اسرع وقت لینک های غیر طبیعی را شناسایی کرده و قبل از اینکه به آن ها اجازه دهید برای سایت شما مشکل ایجاد کنند و به محبوبیت سایت شما در موتورهای جستجو آسیب وارد کنند آن ها راحذف کرده یا اصلاح کنید.

 

 

[su_label type=”info”]Authority Labs -4[/su_label]

 

 

از دست دادن موقعیت در جستجوها می باشد.این وب سایت با کمک سیستم حرفه ای خود میتواند مانع   یکی از نتایج ناگوار سئوی منفی این اتفاق باشد.همچنین این ابزار می تواند شما را از تغییرات مرتبط با کلمه کلیدی مورد استفاده شما در رتبه بندی های موتورهای جستجو به صورت هفتگی آگاه سازد. این یعنی اگر کلمه کلیدی شما استفاده چندانی نداشته باشد یا خوب انتخاب نشده باشد، می توانید از اطلاع رسانی های این ابزار استفاده کرده وبر روی آن دوباره کار کنید تا مناسب تر بودن هر کدام را بررسی کنید.

 

 

[su_label type=”info”]Trackbacks -5[/su_label]

 

 

ربوده شدن محتوای مطالب می تواند وب سایت شما را در جستجوها با مشکل رو به روکند. این افراد با کپی برداری و دوباره منتشر کردن متن شما و پیشی گرفتن ازشما در معرفی و گسترش آن، در واقع محتوای مطلب شما را ربوده اند در این حالت نه تنها از شما یک دزدی صورت می گیرد، بلکه خود شما متهم به دزدی می شوید! ممکن است در این شرایط وب سایت شما به عنوان اسپم هم شناخته شود.برای این که متوجه بشوید چه کسی مطالب شما را از طریق لینک های داخلی بر می دارد، وقتی یک مطلب جدید در سایت خود منتشر می کنید، آن را به یک مطلب قدیمی تر سایت خود لینک بدهید

 اگر هشدار دوستانه از کپی برداری و سرقت مطالب شما جوابگو نبود، می توانید از طریق بخش Google to offenders the Submitting متخاطیان را معرفی کنید.

 

[su_label type=”info”]Ubersuggest -6[/su_label]

نام سایتی است که یکی از ابزارهای جالب و کاربردی را برای وب مسترها عرضه می کند. ابزاری که در شناختن خواسته های کاربران و آشنا تر شدن با وضعیت وب سایت ازلحاظ کلمات کلیدی بسیار مفید است.

اگر کنجکاو هستید تا بدانید کاربران چه کلماتی را جستجو می کنند که به سایت شما مربوط است می توانید از این وب سایت استفاده کنید. می توانید از اسم خودتان، اسم سایتتان و یا اسم محصولی که در سایتتان به معرض نمایش قرار گرفته است استفاده کنید. با شناسایی این کلمات میتوانید انتخاب بهتری در ایجاد مطالب در سایت خود داشته باشید

 

[su_label type=”info”]Google Alerts -7[/su_label]

 

 

شما باید تحت هر شرایطی وضعیت وب سایت خود را از لحاظ آمار بازدید ومحبوبیت بررسی کنید حتی اگر هیچ تهدیدی مانع این فرآیند نباشد برای رسیدگی به وضعیت سایت کارهای زیادی باید کرد. یکی از مهمترین آن ها مطلع بودن از نتایج جستجوهای مرتبط با سایت شما است این امکان را می دهد تا از هر گونه اشاره به سایت شما یا برند و محصولات شما آگاه باشید. شما می توانید این اطلاع رسانی ها را شخصی سازی کرده و آن مواردی که برای کارتان از اهمیت بیشتری برخوردار است را انتخاب کنید.

این اطلاع رسانی ها از طریق ایمیل و یا به روز شدن صورت می گیرد. اگر هم مایل باشید می توانید از هر چیز دیگری در زمینه های مختلف یک درخواست اطلاع رسانی بسازید و آخرین اخبار مرتبط با آن ها را دریافت کنید

 

[su_label type=”info”]Cyfe -8[/su_label]

 

 

هر وب مستری می داند که یکی از کارهای مهم مانیتورینگ یا نظارت برفعالیت های سایتش است. هر سایت معتبری هم بخش های مختلفی برای نظارت دارد که کار صاحبش را سخت تر می کند.

اگرشما هم جزو افرادی هستید که حتی از پس نظارت همه بخش های یک بر نمی آئید. شاید هم دو یا چند سایت داشته باشید و در این شرایط شاید سایت به احتمال زیاد اصال نمی توانید نظارت کامل داشته باشید برای مانیتورینگ دقیق و نظارت بر عملکرد بخش های مختلف یک سایت ودر نظر داشتن فعالیت ها و وضعیت آن، باید از ابزارهای مختلفی مثل Google Webmaster Tools و Google Analytics و ابزارهای دیگر استفاده کرد.

اما شما با کمک این ابزار می توانید تقریبا تمام جزئیات مورد نیاز را در یک پنل مشاهده کنید. این ابزار برای هر کسی مفید می باشد به ویژه برای افرادی که مسئول نظارت بر چند وب سایت هستند می توانید با ایجاد داشبورد درسایت در اسرع وقت وضعیت سایت های خود را نظارت کنید.

 

[su_label type=”info”]Rival IQ -9[/su_label]

 

 

یک ابزار تحقیقاتی جهت رقابت با وب سایت های مشابه است. این ابزار به شما کمک می کند تا موقعیت فعلی خود را در جستجوها نظارت کنید و از کلمات کلیدی که ترافیک داده ها را به سایت شما ارسال می کنند آگاه شوید.اما این ابزار بیشتر از آن که برای مشاهده وضعیت و موقعیت یک سایت به کار برود، برای مقایسه با وب سایت های رقیب به کار گرفته می شود.

شما می توانید با کمک این ابزار نگاهی به فعالیت های رقیبان داشته باشید وببینید آن ها چه کارهایی انجام می دهند تا در نتایج جستجو عملکرد بهتری دارند. همچنین قادر خواهید بود تا کلمات کلیدی که باعث افزایش ترافیک این وبسایت ها می شود را بررسی کنید

 

[su_label type=”info”]Fruition -10[/su_label]

شما می توانید از Checker Penalty Google Fruition  جهت چک کردن و بررسی اینکه آیا سایت شما توسط تغییرات الگوریتمی گوگل تأثیر پذیر بوده است یا نه استفاده کنید.

گوگل هر چند وقت یک بار الگوریتم های خود را به روز می کند و این یعنی باید وضعیت سایت خود را در قبال این الگوریتم ها چک کنید تا ببینید چه مقدار از تغییرات آن ها بر روند کاری سایت شما تأثیرگذار هستند. همچنین اگر مشکوک به این هستید که محتوای سایت شما توسط   استفاده کنید تا متوجه شوید که سایت شما از لحاظ  Website Penalty Indicator  tool از افراد دیگر به سئوی منفی دچار شده می توانید الگوریتم های پاندا و پنگوئن ناقض قوانین گوگل است یا نه.

 

 

 

 

[su_label type=”success”]نتیجه گیری :[/su_label]

واقعیست و وجود دارد حتی اگر شما باور نکنید که افرادی SEO Negative هستند که از این طریق می توانند سایت شما را پایین بکشند.

بنابراین بهتر است باور کنید که با چنین اقداماتی می توان یک سایت معتبررا هم از لیست جستجوهای پر بازدید جدا کرد. لذا انتخاب ابزارهای مناسب در این زمینه راهکاری عالی برای جلوگیری از پیش آمدن چنین مشکلاتی خواهد بود. استفاده صحیح و کمک گرفتن درست از این ابزارها نه تنها باعث امنیت بیشتر مطالب و محتوای سایت شما می شود، بلکه باعث حفظ رتبه و در بسیاری موارد راهکاری عالی برای بهبودرتبه در موتورهای جستجو نیز می شود.

4 دیدگاه

 1. سلام. مقاله ی خوبی بود.
  خیلی ممنونم.
  منتظر مقاله های خوبتون👍👍

 2. سلام . خیلی ممنونم از مقاله خوبتون ، واقعا این روزها سئوی منفی تو ایران زیاد شده و رقابت غیر اصولی شده . مرسی و خسته نباشید

 3. سپاس از سایت و مطلب خوبتون

 4. فروش اینترنتی فرش سجاده ای 5 فوریه 2020 در 8:02 ق.ظ

  سایت بسیار جالبی دارین
  متشکرم

دیدگاه ها بسته شده است