مرحله به مرحله راه اندازی یک وب سایت برای کسب و کار اینترنتی

سلام.دنیا به سمت کسب و کار اینترنتی و آنلاین پیش می رود. بر اساس پیش بینی ها بیشتر از هشتاد و پنج درصد کاربران اینترنت حداقل یکبار خرید اینترنتی انجام داده اند و پنجاه درصد کاربران آن مرتب اینترنتی خرید می کنند. بازار آنلاین هر روز روبه گسترش است پس اگر چیزی برای فروش دارید چرا آنلاین نفروشید؟

[su_button target=”blank” style=”flat” background=”#52b119″ color=”#ffffff” size=”6″ wide=”yes” center=”yes” radius=”round” icon=”icon: hand-o-left” icon_color=”#000000″ text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]در حالی که راه اندازی وب سایت ممکن است کار سختی به نظر برسد ولی با وجود ابزارهای موجود بسیار آسان است. [/su_button]

با این حال باید به چند مساله مهم توجه شود تا این کار با شکست مواجه نشود. در این نوشته راهنمای گام به گام و مرحله به مرحله راه اندازی یک وب سایت برای کسب و کار اینترنتی آورده شده است تا شما با استفاده از آن برای گسترش کسب و کار خود استفاده کنید.

 

[su_label type=”warning”]چرا کسب و کار اینترنتی؟[/su_label]

آغاز کسب و کار اینترنتی در مقایسه با سرمایه‌گذاری در شرکتی که وجود فیزیکی یا دفتری در مرکز شهر دارد از ریسک بسیار کم‌تری برخوردار است.

 

 

از آن‌جایی‌که کسب و کارتان مبنایی اینترنتی دارد، شما می‌توانید به مشتریان بالقوه‌ی بیشتری دست پیدا کنید و به‌صورت مجازی از هر کجا که بخواهید فعالیت کنید. با برخی مهارت‌های ارتباطی و چندین وب‌سایت اصلی همراه با کمی دانش حفظ و نگهداری، تقریبا همه‌ی ما می‌توانیم یک کسب و کار اینترنتی راه‌اندازی کنیم و آن را به پیش ببریم و تنها در چند روز آن‌را راه بیاندازیم.

آیا فکر می‌کنید آماده‌اید کارآفرین اینترنتی بزرگ بعدی باشید؟

 

[su_label type=”info”]راه اندازی یک وب سایت برای کسب و کار اینترنتی[/su_label]

 

[su_label type=”important”]1) تهیه برنامه کسب و کار اینترنتی :[/su_label]

 

 

برنامه ریزی یک اصل اساسی موفقیت در هر کار است و برای راه اندازی وب سایت هم نیاز به برنامه دارید. برنامه شما لازم نیست کاملا دقیق و با جزئیات باشد ولی لازم است اطلاعاتی مانند زمان شروع و پایان و نحوه اجرا را داشته باشد. به اندازه لازم فکر کنید و هر سوال کوچکی که در ذهنتان پدید می آید را یادداشت کنید.

چه چیزی قرار است در سایتتان بفروشید؟ ظاهر وب سایتتان چگونه باشد؟ هزینه وبسایت چقدر خواهد بود؟ دانش زیادی برای پروژه های تجارت الکترونیک نیاز است به همین دلیل تحقیقات زیادی انجام دهید. محاسبات مورد نیاز را انجام داده و طرح دلخواهتان را طراحی کنید.

 

[su_label type=”important”]2) دامنه خود را ثبت کنید :[/su_label]

 

نام دامنه مشخص کننده وبسایت شما در اینترنت است. بعد از تعیین اینکه چی می خواهید در اینترنت بفروشید، یک نام دامنه مناسب انتخاب کنید که کسب و کارتان را به خوبی نشان دهد. یک نام خوب شانس شما را در دنیای تجارت الکترونیک بالا می برد. نام دامنه کوتاه و به یاد ماندنی بازدید کننده ها را به وب سایت شما می آورد. برای این کار از سایت های فروش دامنه استفاده کنید.

 

[su_label type=”important”]3) انتخاب هاست مناسب :[/su_label]

 

 

همه وب سایت ها برای در دسترس بودن نیاز به قرارگیری روی یک سرور دارند. مشخصات و شرایط سرور شما نقش زیادی در عملکرد وب سلیت شما دارد. هاست شما در سرعت، زمان در دسترس بودن و عملکرد تاثیر دارد به همین دلیل انتخاب هاست مناسب اهمیت زیادی دارد. یک فروشگاه آنلاین باید در همه زمان ها در دسترس باشد و ترافیک زیاد را پشتیبانی کند.گوگل از فاکتورهای سرعت و در دسترس بودن در رده بندی موتور جستجویش استفاده می کند.

صد ها شرکت ارائه دهنده هاست وجود دارند که سرویس های مختلف رایگان و پولی ارائه می کنند. به این دلیل که هاستینگ رایگان امکانات کمی ارائه می دهد و قابلیت های آن محدود است بهتر از هاست پولی استفاده کنید. هاستی را انتخاب کنید که انعطاف پذیر باشد و قابلیت گسترش داشته باشد. بعضی شرکت ها در کنار هاست ابزارهایی برای تهیه سایت در اختیار می گذارند.

 

هاست های پیشنهادی مشهدهاست برای شما که به فکر کسب و کار اینترنتی هستید ::: کلیک کنید :

[su_button url=”https://www.mashhadhost.com/iran-cpanel” target=”blank” style=”3d” background=”#ff8221″ color=”#000000″ wide=”yes” center=”yes” radius=”round” icon=”icon: hand-o-left” icon_color=”#000000″ text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]هاست پرسرعت سی پنل ایران[/su_button]

[su_button url=”https://www.mashhadhost.com/windows-iran” target=”blank” style=”3d” background=”#ff8221″ color=”#000000″ wide=”yes” center=”yes” radius=”round” icon=”icon: hand-o-left” icon_color=”#000000″ text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]هاست ویندوز ایران با کنترل پنل پلسک[/su_button]

[su_button url=”https://www.mashhadhost.com/contact-us” target=”blank” style=”3d” background=”#ff8221″ color=”#000000″ wide=”yes” center=”yes” radius=”round” icon=”icon: hand-o-left” icon_color=”#000000″ text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]جهت مشاوره با ما تماس بگیرید…[/su_button]

 

[su_label type=”important”]4) انتخاب پلتفرم مناسب :[/su_label]

 

 

پلتفرم یک جزء اصلی از وب سایت است و اهمیت آن بیشتر از حدی است که بتوان بیان کرد. انتخاب پلتفرم مناسب ممکن است کار سختی باشد ولی ضروری است و نمی توان از آن به آسانی گذشت. بهترن راه برای اینکار انتخاب سایت هایی مشابه به سایت مورد نظر خودتان و پیدا کردن پلتفرم آن هاست.

پلتفرم خود را با دقت انتخاب کنید چون تغییر آن می تواند زمان بر و هزینه بر باشد. بهترن پلتفرم ها همه خدمات خرید، گزینه های پرداخت، آمار عملکرد سایت، امنیت و غیره را به شما ارائه می دهند. شما می توانید از هاست خود یا از شرکت های دیگر پلتفرم را تهیه کنید. هر پلتفرم فواید و مزیت های خاص خودش را دارد موردی را انتخاب کنید که برای نیاز شما بهترین است.

 

[su_label type=”important”]5) گواهی امنیت SSL را تهیه کنید :[/su_label]

 

 

گواهینامه SSL باعث ارتباط امن بین بازدیدکننده سایت و سرور می شود تا تبادلات مالی با امنیت صورت پذیرد. اگر شما از پلتفرم های آماده و معروف استفاده می کنید به احتمال زیاد آن ها امنیت لازم را برای شما فراهم می کنند ولی در غیر این صورت حتما گواهی SSL را همراه با دامنه خود تهیه کنید.

مشهدهاست ارائه دهنده انواع گواهینامه های معتبر SSL برای تمامی پسوندها با %20 تخفیف ویژه مشتریان مشهدهاست ::: کلیک کنید :

[su_button url=”https://www.mashhadhost.com/ssl.html” target=”blank” style=”3d” background=”#ff8221″ color=”#000000″ wide=”yes” center=”yes” radius=”round” icon=”icon: hand-o-left” icon_color=”#000000″ text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]گواهی نامه های SSL[/su_button]

 

[su_label type=”important”]6) طراحی سایت مناسب :[/su_label]

 

 

روش نشان دادن محصولات و خدمات شما در وب سایت تفاوت زیادی ایجاد می کند و می تواند عامل تعیین کننده در موفقیت و یا شکست سایت اینترنتی شما باشد. بنابراین وب سایت شما نباید شلخته و نامرتب باشد. وب سایت خود را طوری طراحی کنید که محصول شما را به بهترین شکل نشان دهد.

اگر جابجایی در سایت شما آسان نباشد مشتریان خود را از دست خواهید داد. سایت خود را ساده و شیک طراحی کنید، توجه کنید جابجایی بین صفحات در آن آسان باشد و برای موبایل بهینه شده باشد.

پیشنهاد مشهدهاست ، طراحی سایت شما در مشهد دیزاین ::: کلیک کنید :

[su_button url=”http://mashhaddesign.com” target=”blank” style=”3d” background=”#ff8221″ color=”#000000″ wide=”yes” center=”yes” radius=”round” icon=”icon: hand-o-left” icon_color=”#000000″ text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]مشهد دیزاین[/su_button]

 

[su_label type=”important”]7) انتخاب روش پرداخت :[/su_label]

 

 

تقریبا همه پلتفرم ها از روش های پرداخت مختلف پشتیبانی می کنند. پیش از گرفتن درگاه اینترنتی باید مجوزهای لازم را بسته به کشوری که می خواهید در آن خدمات ارائه دهید تهیه کنید که در ایران علامت نماد می باشد. اطمینان حاصل کنید بهترین راه خرید را برای مشتریان خود فراهم کرده اید.

 

[su_label type=”important”]8) تعیین استراتژی های بازاریابی :[/su_label]

 

زمانی که وب سایت راه اندازی شد باید به دنبال آوردن بازدید کننده برای سایتتان باشید. با استفاده از استراتژی بازاریابی مناسب محصول خود را به دیگران معرفی و مشتری جذب کنید. برای تبلیغ بودجه جداگانه قرار دهید و وب سایت خود را به نوعی طراحی کنید که توسط موتورهای جستجو نمایش داده شود، آن را روی شبکه های اجتماعی معرفی کنید و محتوای مناسب و خوب برای کاربرانتان تهیه کنید.

نظر شما در مورد گام های راه اندازی وب سایت برای کسب و کار، چیست؟ کدامیک از این گام ها به نظر شما مهم تر است؟

 

[su_button target=”blank” style=”glass” background=”#fd3544″ size=”8″ wide=”yes” center=”yes” icon=”icon: shopping-cart”” text_shadow=”0px 0px 0pxx #000000″]پایدار و برقرار باشید 🙂   در صورتی که این مطلب برای شما مفید بوده ، لطفا لایک نموده و دیدگاه خود را در بخش نظرات ثبت نمایید.[/su_button]

3 دیدگاه

  1. مطلب خیلی خوبی بود

  2. سلام.مطالب سایت عالیه.ممنون از سایت مفید شما.موفق باشید.

دیدگاه ها بسته شده است