مخفی کردن اطلاعات دامنه با سرویس Whois Privacy

حAمـــدق

سلام به همه دوستان مشهد هاست.امیدوارم حالتون خوب باشه.ممنونم که ما را دنبال می کنید.اگر نگران فاش شدن اطلاعات شخصی دامنه تون زمانی که ازش Whois گرفته می شه هستید ، پیشنهاد ما به شما استفاده از سرویس Whois Privacy هستش.

 

بهرحال امنیت در فضای مجازی مقوله ای هستش که این روزها خیلی بهش پرداخته میشه و در صورتی که دوست ندارید اطلاعات شما را فرد یا افرادی دیگری ببینند بهتره همین الان درخواست فعال سازی این سرویس را به بخش ثبت و مدیریت دامنه مشهدهاست تیکت کنید تا در اسرع وقت راهنمایی های لازم را برای شما داشته باشیم.

 

 

Whois چیست؟

اولین و شاید مهمترین نکته مفید در مورد هوئیز این است که ثبت مشخصات مالک دامنه در اطلاعات Whois تعلق دامنه به شخص ثبت کننده را بصورت مستند قدرت بخشیده و امکان سوء استفاده های احتمالی توسط دیگران را به حداقل خواهد رساند.

 

در صورتی که فردی قصد ثبت دامنه ای را داشته باشد که قبلا به ثبت رسیده است، می تواند با استفاده از اطلاعات Whois مربوط به مالکیت دامین با مالک فعلی دامنه ارتباط برقرار کرده و در صورت توافق دامنه را خریداری کند.

 

با مشخص بودن زمان انقضای دامنه در صورتی که مالک فعلی قصد تمدید دامنه را نداشته باشد پس از به پایان رسیدن دوره ثبت دامنه می توان دامنه را به ثبت رساند.
با استفاده از Nameserverهای دامنه می توان شرکت هاستینگ سایت دامنه را مشخص کرد (این مورد قطعی نیست چرا که امکان استفاده از Nameserver اختصاصی برای دامنه ها وجود دارد)

 

 

سرویس WHOIS Privacy برای یک دامنه (دامین) چیست؟

از آنجایی که پس از ثبت دامنه، اطلاعات دامنه در دیتابیس WHOIS به صورت عمومی اعلام می‌ گردد، این نگرانی برای مالک دامنه وجود دارد که اطلاعات شخصی وارد شده برای ثبت دامنه، مورد سواستفاده قرار گیرد یا هرز نگارها (spammer‌) از ایمیل وارد شده در اطلاعات دامنه برای ارسال ایمیل‌های spam به صاحب دامنه استفاده کنند. برای رفع این نگرانی‌ها، سرویس WHOIS privacy ایجاد شده است.

 

WHOIS Privacy سرویسی است که از سوی برخی از رجیسترهای (registrar‌) دامنه ارایه می‌ شود. صاحب دامنه با خرید این سرویس، از شرکت ثبت کننده دامنه می‌خواهد که اطلاعات اصلی دامنه را پنهان کرده و اطلاعات واسط را در WHOIS  دامنه نمایش دهد. این اطلاعات شامل ایمیل، آدرس، شماره تماس و اطلاعات مالک دامنه می‌ باشد، اطلاعات DNS دامنه همچنان نمایش داده خواهد شد.

 

 

در این حالت زمانی که فردی بخواهد اطلاعات WHOIS دامنه شما را بدست آورد، تنها اطلاعات واسط را مشاهده می‌ کند. حال اگر فردی بخواهد از طریق اطلاعاتWHOIS دامنه با شما تماس بگیرید ایمیلی به صورت domain.tld@contactprivacy.com به او نمایش داده می‌ شود و ایمیل ارسالی به آن برای ایمیلی که در اطلاعات واقعی دامنه ثبت شده است ارسال می‌ گردد.

 

هزینه WHOIS Privacy به صورت سالیانه محاسبه می‌ شود. زمانی که شما این هزینه را پرداخت می‌ نمایید، امکان فعال و غیرفعال کردن این سرویس را به تعداد نامحدود و تا زمان انقضای دامنه در اختیار خواهید داشت. به عنوان مثال در صورتی که شما دامنه را به صورت ۵ ساله ثبت کنید، هزینه WHOIS privacy نیز برای ۵ سال محاسبه می‌ گردد.

 

در نظر داشته باشید که این سرور برای تمامی پسوندهای دامنه (tld) ارایه نمی شود و تنها برخی از پسوندها امکان ارایه whois privacy را در اختیار کاربران قرار می دهند. به عنوان نمونه دامنه های IR. از  whois privacy پشتیبانی نمی کند.

29
اشتراک گزاری
حAمـــدق
حAمـــدق

من : فارغ التحصیل کارشناسی رشته ICT و فعال در حوزه IT و وبلاگ نویسی به دنیای تکنولوژی علاقه زیادی دارم و از بحث و مطالعه در مورد فناوری لذت میبرم.همیشه سعی میکنم سیاست‌ها، محصولات و خدمات‌ شرکت‌های فعال در حوزه‌ی فناوری را رصد و تجزیه و تحلیل کنم.

۳ نظر

  1. Avatar

    سلام
    استفاده کردیم کاش برای دامنه /ای ار هم میشد خیلی نیاز داشتم بهش

انصراف از پاسخ