اطلاعیه مهم : قابلیت جدید پرداخت خودکار فاکتورها در مشهدهاست

حAمـــدق
mashhadhost-notifications

سلام به همه مشتریان محترم امیدواریم مادامی که با مشهدهاست همراه هستید از کیفیت سرویس ها رضایت خاطر داشته باشید.لازم است در خصوص قابلیت جدید پرداخت خودکار فاکتورها در مشهدهاست برای شما عزیزان توضیحاتی را ارائه دهیم.

 

همانطور که میدانید در ناحیه کاربری مشهدهاست این امکان را دارید تا اعتبار خود را افزایش داده و از این اعتبار برای پرداخت فاکتورهایی که برای شما ایجاد شده استفاده نمایید.

 

۲ روش برای افزایش موجودی ناحیه کاربری وجود دارد :

روش اول در صفحه نخست ناحیه کاربری از سمت چپ براحتی و سریع می توانید اقدام به افزایش موجودی ناحیه کاربری نمایید (تصویر زیر ) :

ClientArea1
 

در روش دوم می توانید از طریق منوی “مالی” ، گزینه “واریز” را انتخاب نموده و اقدام به افزایش موجودی نمایید (تصویر زیر ) :

Charge

 

روش اعمال موجودی ناحیه کاربری به این صورت است که شما از طریق منوی “مالی” و انتخاب “گزینه مشاهده صورتحساب” پس از بازشدن فاکتور و انتخاب گزینه “هم اکنون پرداخت کنید” در کادر باز شده می توانید “اعمال موجودی حساب” را انتخاب نموده و سپس هزینه کل و یا بخشی از آن فاکتور را از طریق موجودی ناحیه کاربری خود پرداخت نمایید.

 

 

زین پس نکته ای که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید این است :

در صورتی که اعتبار ناحیه کاربری خود را از قبل افرایش موجودی داده باشید ، فاکتوری که برای شما ایجاد گردد هزینه آن بلافاصله از موجودی ناحیه کاربری شما کسر شده و موجب پرداخت شدن آن فاکتور خواهد شد.(در صورتی که اعتبار شما کل هزینه فاکتور را دربرگیرد در غیراینصورت بخشی از فاکتور پرداخت شده و مابقی را می بایست بصورت آنلاین پرداخت نمایید.)

 

در نتیجه همانطور که بسیاری از کاربران ما این درخواست را داشتند ، با این قابلیت شما می توانید در هر لحظه با افزایش اعتبار موجودی ناحیه کاربری خود ، اطمینان حاصل کنید فاکتورهایی که در آینده برای شما صادر خواهد شد بصورت خودکار پرداخت شده و مانع از تعلیق سرویس و یا منقضی شدن دامنه های شما می گردد.

 

تذکرات مهم :

۱) دقت داشته باشید در صورتی که فاکتوری قبل از افزایش اعتبار شما در ناحیه کاربری ایجاد شده باشد پرداخت نخواهد شد و حتما میبایست موجودی خود را بر روی فاکتور بصورت دستی اعمال نمایید.این قابلیت جدید فقط مربوط به زمانی است که شما افزایش موجودی داده اید و برای فاکتورهای پس از افزایش موجودی بطور خودکار اعمال خواهد شد.

 

۲) در مورد دامنه ، به این نکته مهم توجه داشته باشید که قابلیت تمدید خوکار دامنه ها بطور پیش فرض از همان لحظه ثبت دامنه فعال می باشد ، لذا در صورتی که نیاز به تمدید دامنه ندارید ، از منوی “دامنه ها” /  “دامنه های من” / “مدیریت دامنه” را انتخاب کنید.

 

DomainManagment

 

از سمت چپ گزینه “تمدید خودکار” انتخاب کنید :

AutoRenew1

 

سپس گزینه “غیرفعال کردن تمدید خودکار” را انتخاب نمایید.

 

DisableAutoRenew

 

با انتخاب “غیرفعال کردن تمدید خودکار” دیگر هیچ فاکتوری برای تمدید دامنه بصورت سیستمی ایجاد نخواهد شد.

 

۳) در صورتی که به سرویسی نیاز ندارید ، حتما میبایست درخواست لغو آن را قبل از ایجاد شدن فاکتور تمدید سرویس انجام داشته باشید ، در غیراینصورت اگر در ناحیه کاربری شما اعتباری وجود داشته باشد به محض ایجاد فاکتور تمدید سرویس ( یک هفته قبل از تاریخ سررسید سرویس ) مبلغ آن فاکتور بصورت خودکار از اعتبار ناحیه کاربری شما کسر خواهد شد.

 

چگونه سرویس خودم را لغو کنم؟

در مشهدهاست دو نوع درخواست لغو سرویس داریم :

درخواست لغو کردن سریع سرویس و درخواست لغو کردن سرویس در اتمام دوره صورتحساب

 

برای این منظور می توانید وارد ناحیه کاربری خود شده ، از منوی “سرویس ها” / “سرویس های من” / “مدیریت محصول” را انتخاب کنید :

MYServices

 

 

سپس از سمت چپ گزینه درخواست لغو را انتخاب نمایید :

CancelOrder2
۱) درخواست لغو کردن سریع سرویس :

با انتخاب لغو سریع سرویس شما در همان لحظه بلافاصله لغو می گردد و اطلاعات نیز ار روی سرور حذف می شود.بنابراین دیگر فاکتور تمدید سرویس در این حالت برای سرویس شما ایجاد نخواهد شد و بالطبع بصورت خودکار از اعتبار موجودی ناحیه کاربری شما مبلغی بابت تمدید آن سرویس کسر نخواهد شد.

 

Cancelation

۲) درخواست لغو کردن سرویس در اتمام دوره صورتحساب

در صورتی که هنوز چند ماه تا پایان دوره سرویس باقی مانده باشد و شما اطمینان دارید که دیگر هرگز قصد تمدید این سرویس را ندارید ، میتوانید با انتخاب لغو سرویس در اتمام دوره صورتحساب مطمئن شوید که فاکتور تمدید سرویس دیگر ایجاد نخواهد شد و بالطبع بصورت خودکار از اعتبار موجودی ناحیه کاربری شما مبلغی بابت تمدید آن سرویس کسر نخواهد شد.

 

4
اشتراک گزاری
حAمـــدق
حAمـــدق

من : فارغ التحصیل کارشناسی رشته ICT و فعال در حوزه IT و وبلاگ نویسی به دنیای تکنولوژی علاقه زیادی دارم و از بحث و مطالعه در مورد فناوری لذت میبرم.همیشه سعی میکنم سیاست‌ها، محصولات و خدمات‌ شرکت‌های فعال در حوزه‌ی فناوری را رصد و تجزیه و تحلیل کنم.

۱ نظر

  1. Avatar

    سلام
    ویژگی بسیار مفیدی هست
    ممنون

انصراف از پاسخ