ریستور فول بکاپ در پلسک توسط کاربر

با سلام

در این مطلب قصد داریم تا به شما آموزش دهیم تا چگونه در هاست های ویندوزی مشهدهاست می توانید بکاپ هایی که توسط سرور گرفته شده را خودتان ریستور کنید. با ما همراه باشید.

ابتدا وارد محیط کاربری پلسک (Plesk) شوید تا محیط کاربری مشابه تصویر زیر را مشاهده کنید.

پس از آن که وارد محیط پلسک شدید، همانند تصویر بالا روی گزینه Backup Manager که در ستون سمت راست بالا می باشد کلیک کنید. از طریق این گزینه می توانید بکاپ گیری لوکال (روی هاست خود) یا به صورت FTP (ارسال بکاپ به سرور دیگر) انجام دهید، بکاپ های فعلی را دانلود و یا ریستور نمایید.

پس از کلیک روی بکاپ منیجر، محیطی مشابه تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد که تعداد بکاپ هایی که از اکانت شما گرفته شده قابل مشاهده می باشد.

همان طور که می بینید، این اکانتی که ما انتخاب کردیم دو بکاپ دارد که حجم هر بکاپ، نوع بکاپ و تاریخ آن نیز نوشته شده است.

با توجه به نیاز خود، روی یکی از تاریخ ها کلیک نمایید تا صفحه جدیدی باز شود. صفحه جدیدی که باز می شود کمی زمان می برد تا لود شود چرا که لازم است اطلاعات بکاپ را از روی سرور بخواند.

تصویر زیر نیز پس از کلیک روی یکی از تاریخ ها مشاهده می شود.

همان طور که در وسط صفحه می بینید، گزینه ای به نام ‘What do you want to restore’ وجود دارد که یا می توانید بکاپ را به صورت کامل ریستور کنید، و یا هم با انتخاب گزینه Selected objects می توانید دقیقا مشخص کنید که چه چیزی ریستور شود. مواردی مثل یک یا چند دیتابیس خاص، فایل ها و فولدرهای خاص، ساب دامین خاص، ایمیل خاص و دیگر مواردی که در بکاپ هست را به صورت خاص همان object فقط ریستور کنید.

هم چنین می توانید فیلد مربوط به آدرس ایمیل را هم پر کنید تا هنگامی که بکاپ با مشخصات مورد نظر شما ریستور شد، ایمیلی به شما ارسال شود.

در نهایت روی Restore کلیک کنید و منتظر پیغام ریستور موفقیت آمیز بمانید. ریستور با توجه به حجم بکاپ، تعداد ورودی های داده شده برای ریستور زمان بر می باشد.

 

این امکان برای تمامی کاربرانی که از سرویس های پلسک مشهدهاست استفاده می کنند وجود دارد و دیگر نیازی به ارسال تیکت به واحد پشتیبانی برای ریستور نمی باشد.