راهکارهای افزایش بازدید و سئو بهتر یک وبسایت فروشگاهی

فروشگاه اینترنتی

سلام به ما . سلام به شما . سلام به هممون ( حAمـــدق هستم ، اینجااااااا مشهدهاسته هوووررراااا ) امیدوارم همینطور پر انرژی و شاداب به زندگی ادامه بدید. امروز میخوایم در مورد یه سری اقدامات و کارهایی که میشه انجام داد تا فروشگاه اینترنتی مون بهترین سئو و به دنبالش افزایش بازدید داشته باشه را مرور کنیم . پس با ما همراه باشید :

روز به روز مردم بیشتر به این باور می رسند که خرید از وب موجب صرفه جویی در زمان و هزینه می‌شود و در نتیجه جامعه فروشگاههای آنلاین رفته رفته رقابتی‌تر میشوند. یکی از ویژگیهای وب سایتهای فروشگاهی این است که محصولات مرتبا تغییر میکنند ، و چالش را در زمینه سئو افزایش می‌دهد.

 

اگرچه سئوی وبسایت فروشگاهی کمی سخت است ،

در این مقاله برخی از راهکارها که میتواند در بهبود سایتتان به شما کمک کند را ارائه میدهیم:

 

[su_label type=”info”]معماری سایت و لینک‌های ورودی[/su_label]

توجه به تفاوتها و ویژگیهای مکمل معماری سایت و لینکهای ورودی! اگرچه هردو در سئو اهمیت دارد ، بسیار مهم است که معماری و طراحی سایت مناسب باشد ، این کار باعث افزایش ترافیک سایت می‍شود که به نوبه خود باعث بهبود لینک های ورودی هم میشود.

 

[su_label type=”info”]URLهای تمیز[/su_label]

URLهایی که به راحتی خوانده میشوند تاثیر زیادی در ترافیک هدایت شده به سایت فروشگاهی شما و افزایش کارآیی سایت دارد ، چرا که کاربران به راحتی آن را به خاطر میسپارند و میتوانند URL محصولات شما را با دیگران نیز به اشتراک بگذارند.
هم کاربران و هم موتورهای جستجو URLهای تمیز را ترجیح میدهند و مشخصا URLهایی را شناسایی و لیست میکنند که به عبارتهای مورد جستجو مرتبط باشند.

 

 

[su_label type=”info”]طراحی موبایل[/su_label]

هر روزه به کاربرانی که از تلفن همراه برای دسترسی به وب استفاده میکنند، افزوده میشود ، و نباید این موضوع را در هنگام بهینه سازی سایت ، ساده گرفت. طراحی ریسپانسیو سایتهای فروشگاهی‌ این اطمینان را به شما میدهد که محتوای سایتتان (بدون نیاز به طراحی چند سایت مجزا) از تمامی وسیله های ارتباطی وب قابل دسترس است. به زبان ساده روی یک سایت سرمایه گذاری کنید!

 

[su_label type=”info”]استفاده مکرر از وبمستر تولز برای بررسی خطاها[/su_label]

وبمستر تولز ویژگیهای متعددی دارد که میتواند در بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو به شما و حتی بازدیدکنندگان ، کمک کند. اگرچه از نظر تکنیکی نمیتوانید جلوی تمام صفحات با خطای 404 را بگیرید ، اما با به کار گیری وبمستر تولز میتوانید وقوع آنها را به حداقل برسانید و پاسخ بهتری برای کوئری‌های موتورهای جستجو ایجاد کنید.

 

[su_label type=”info”]بازاریابی محتوا با استفاده از بلاگ[/su_label]

بدون شک محتوای با کیفیت یکی از مهمترین عواملیست که در جذب مشتری اهمیت دارد ؛ البته ایجاد محتوا نباید برای موتورهای جستجو و صرفا برای سئو باشد که این امر میتواند نتایج شما را در موتورهای جستجو به خاک بسپارد. سعی کنید محتوایی مناسب و بامعنا ایجاد کنید و در آن، به محصولات خودتان لینک دهید ، از کلمات کلیدی مناسب و هدفمند استفاده کنید. آپدیت کردن محتوا و سایت را فراموش نکنید.

 

[su_label type=”info”]استفاده از schema.org[/su_label]

استفاده از نشانه گذاری استاندارد در HTML باعث میشود که محصولات سایت فروشگاهیتان در نتایج جستجو، مرتبط با عبارات مورد جستجوی کاربران نمایش داده شود. استفاده مرتب از Schema.org شما را در توسعه نشانه گذاری استاندارد کمک میکند که در کنار تلاشهایتان برای سئوی سایت موثر است و شما را در اهدافی مانند افزایش ترافیک یاری میدهد.

 

[su_label type=”info”]توضیحات محصول[/su_label]

هر یک از محصولات در وبسایت فروشگاهی شما باید توضیحات منحصر به فردی داشته باشد، این کار باعث سهولت در دید کاربر میشود و تصمیم گیری سریعتر میشود. اگرچه برخی از محصولات شما، ممکن است مشابه باشند ، که برای بهبود کارآیی بهتر است چند خط در مورد تفاوت های محصول با محصول مشابه بیافزاییم. توضیحات باید کوتاه باشند (60 تا 80 کلمه) و به اندازه کافی کیفیت داشته باشد تا مشتریان را به سمت محصول مدنظرشان برای تصمیم گیری بهتر و سریعتر هدایت کند.
در مجموع ، اگرچه فروشگاه آنلاین فیلدی چالش برانگیز در بهینه سازی است ، اما در صورتی که یک سری نکات را رعایت کنید ، عملی ست.
به هنگام ساخت و یا دوباره سازی سایت فروشگاهیتان ، لازم نیست که همه چیز را از صفر شروع کنید تا بتوانید آن را سئو کنید و تبدیل به سایتی کاربر پسند کنید ، کافیست یکسری کارهایی رو انجام بدید که نیازهای شما و مشتریانتان را برطرف کند.

 

[su_button style=”3d” background=”#fd3544″ size=”5″ wide=”yes” center=”yes” icon=”icon: shopping-cart” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]با لایک ها و نظراتتون در مورد این مطلب از ما حمایت می کنید و به ما انگیزه می دید[/su_button]