استفاده از DNS Cluster در شبکه مشهدهاست

dnscluster

به اطلاع مشتریان عزیز می رساند مشهدهاست اقدام به راه اندازی و استفاده از تکنولوژی DNS Cluster نموده که از مزایای آن آپتایم %100 سرویس ها و همچنین لود سریع تر سایت های مشتریان عزیزمان از روی سرورهای مشهدهاست می باشد. جهت آشنایی و اطلاع از مزایای کلی DNS Cluster در ادامه با ما همراه باشید…

 

[su_label type=”Info”]DNS Cluster چیست؟[/su_label]

به زبان ساده DNS Cluster یک یا چند DNS Server می باشد که رکورهای DNS را به اشتراک میگذارد.

درحقیقت با جدا نمودن فیزیکی سرور DNS از سرویس های دیگر، DNS Cluster این امکان را فراهم می سازد که در صورت هرگونه خرابی سرور از قبیل قطعی برق، تغییرات DNS بدون اختلال به کار خود ادامه دهد. با این روش بازدیدکنندگان وب سایت شما میتوانند بسیار سریع تر از روی سرورهای مشهدهاست به سایت شما دسترسی پیدا کنند.

 

[su_label type=”Info”]معرفی مزایا و کاربرد DNS cluster :[/su_label]

به شما توضیح خواهیم داد راه اندازی DNS Cluster چه تاثیری در سرورهای هاست میزبانی سایت شما خواهد داشت…

 

[su_label type=”Info”]1) 0% احتمال خرابی سرویس DNS! :[/su_label]

DNS یک سرویس بسیار حیاتی می باشد که میزان در دسترس بودن سایت را تعیین می نماید. بطورکلی خرابی سرور می تواند به علت مشکلات سخت افزاری و یا سایر مشکلات به طور غیرمنتظره ای رخ دهد اما با راه اندازی DNS Cluster اگر که یکی از سرورهای DNS داون شود سرورهای دیگری که در DNS Cluster تعریف شده اند ایفای نقش می کنند و همچنان به وب سایت شما خدمات می دهند.

قطعا این موضوع به آپ تایم بالای سایت شما کمک شایانی خواهد کرد و درصد آپتایم همیشه بالا خواهد بود. چی ازین بهتر! 🙂

 

[su_label type=”Info”]2) بارگذاری سریع تر وب سایت ها[/su_label]

ما بر این موضوع واقفیم که سرعت بارگذاری وب سایت نقش مهمی در کسب و کارهای آنلاین دارد. هیچ بازدیدکننده ای منتظر لود با تاخیر سایت شما نخواهد ماند. اینجاست که DNS Cluster نقش مهم خود را به خوبی ایفا می کند.

[su_button url=”https://www.mashhadhost.com/” target=”blank” style=”3d” background=”#17c0ff” color=”#ffffff” size=”6″ wide=”yes” center=”yes” icon=”icon: hand-o-left” icon_color=”#ffffff” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]ما در مشهدهاست برای اینکه اطمینان حاصل کنیم وب سایت های مشتریان مان در سرتاسر دنیا با سرعت بالا لود می شوند سرورهای DNS را در مکان های مختلفی هاست کرده ایم و سپس از تکنولوژی DNS Cluster استفاده نموده ایم.[/su_button]

توزیع جغرافیایی سرورهای DNS نه تنها زمان تأخیر در پردازش پرس و جوهای DNS را کاهش می دهد بلکه کمک می کند بار ترافیک درخواست ها میان چند سرور DNS تقسیم شده و در نتیجه سایت شما سریع تر لود شود.

 

[su_label type=”Info”]3) زمانی که سرور از کار افتاده حتی یک ایمیل را از دست نمی دهید![/su_label]

سرورها می توانند بصورت غیرمنتظره ای خراب شوند و یا نیاز به تعمیر مجدد داشته باشند. اگر شخصی زمانی که سرور از کار افتاده ایمیلی به یک دامنه شما در سرور ارسال کند یک پیام خطا به او برگردانده می شود و ایمیل هم مجدد ارسال نخواهد شد. این موضوع به این دلیل است که سرور ارسال ایمیل فکر می کند چنین دامنه ای وجود ندارد!

اما اگر DNS Cluster تعریف شده باشد سرور ارسال کننده ایمیل تشخص می دهد که میل سرور خراب شده و ارسال ایمیل را در صف قرار می دهد تا مجددا برای ارسال تلاش کند بنابراین با برطرف شدن مشکل سرور و راه اندازی مجدد آن تمامی ایمیل ها برای شما ارسال شده و حتی یک ایمیل را هم از دست نمی دهید. فوق العادست!

 

[su_label type=”Info”]4) آپدیت آسان DNSهای دامنه زمان جابجایی سرور در مشهدهاست[/su_label]

در هنگام جابجایی سرور ها بزرگترین مانع برای دامنه ها میتواند مساله بروزرسانی یا آپدیت DNSها باشد. با راه اندازی DNS Cluster انتقال دامنه بین سرورها به راحتی امکان پذیر می شود به این صورت که وقتی سرور هاست میزبانی شما در مشهدهاست تغییر میکند دیگر نیازی به تغییر DNSهای دامنه نیست و همان Name Serverها میتوانند برای اشاره به سرور جدید استفاده شوند جالبه نه؟!

 

[su_label type=”Info”]5) استفاده از نیم سرورهای عمومی[/su_label]

با استفاده از DNS Cluster میتوان نیم سرورهای عمومی را بر روی چند سرور DNS ست کرد بنابراین نیاز نیست نیم سرورهای جداگانه ای برای هر سرور استفاده شود.

با این سیستم شرکت های هاستینگ مثل مشهدهاست قادر خواهند بود هر بار که تغییراتی در داده ها رخ داده بتوانند سرورها را به راحتی بروزرسانی کنند که باعث می شود بسیاری از امور دیگر نظیر درخواست هایی که مشتریان برای انتقال سرویس ها از سروری به سرور دیگر داده اند به صورت لحظه ای و فوری انجام شود و نیازی هم به آپدیت DNSها نمی باشد.

 

[su_button target=”blank” style=”glass” background=”#fd3544″ size=”8″ wide=”yes” center=”yes” icon=”icon: shopping-cart”” text_shadow=”0px 0px 0pxx #000000″]پایدار و برقرار باشید 🙂   در صورتی که این مطلب برای شما مفید بوده ، لطفا لایک نموده و دیدگاه خود را در بخش نظرات ثبت نمایید.[/su_button]

1 دیدگاه

  1. مقاله خیلی خوبی بود، ممنونم از مشهد هاست.

دیدگاه ها بسته شده است