آموزش غیرفعال کردن ویرایشگر گوتنبرگ در وردپرس

زهرا نادری
Gutenberg

خیلی از کاربران با روی کار آمدن ویرایشگر جدید وردپرس به نام گوتنبرگ دچار سردرگمی شده و دوست دارند به همان ویرایشگر کلاسیک و پیشفرض وردپرس برگردند، اگر شما هم جزو این دسته از کاربران هستید توصیه میکنیم برای غیرفعال کردن گوتنبرگ همراه ما باشید.

گوتنبرگ چیست ؟

گوتنبرگ یک ویرایشگر جدید است که با هدف بهینه سازی تجربه نویسندگی در وردپرس ارائه شده و قرار است در نسخه ۵ وردپرس به عنوان ویرایشگر جدید در هسته این سیستم مدیریت محتوا قرار گیرد.

گُتنبرگ در واقع نوعی ویرایشگر دیداری است، مثل ویژوال کامپوزر و یا ادیتورهای دیگری که می شناسیم ، هدف از ارائه گُتنبرگ ایجاد تجربه کاربری بهتر به کاربران وردپرس برای وبلاگ نویسی است.

اگر دقت کرده باشید از نسخه ۴٫۹٫۸ وردپرس یک پیام به صورت خودکار در پیشخوان وردپرس شما مبنی بر تمایل شما برای نصب گُتنبرگ به صورت خودکار ظاهر می شود.

دلیل این کار دریافت بازخورد از میلیون ها کاربر وردپرسی و آماده سازی نسخه نهایی و بدون مشکل گُتنبرگ برای استفاده همه کاربران است.

 

آموزش غیرفعال کردن گوتنبرگ

 

روش اول – غیرفعال کردن گوتنبرگ با استفاده از پلاگین Classic editor

روش اول برای غیرفعال کردن گُتنبرگ استفاده از افزونه Classic Editor است که توسط تیم وردپرس منتشر شده.

برای این کار کافیست افزونه Classic Editor را نصب و فعال کنید

و از بخش تنظیمات » نوشتن گزینه مورد نظر را فعال کنید.

 

روش دوم – غیرفعال کردن گوتنبرگ با استفاده از پلاگین Disable gutenberg

با استفاده از این روش می توانید ادیتور گُتنبرگ را برای نوع نوشته های خاص یا نقش های کاربری مورد نظرتان غیرفعال کنید.

کافیست افزونه Disable Gutenberg را نصب و فعال کنید.

بعد از نصب و فعال سازی این افزونه در قسمت تنظیمات » Disable Gutenberg می توانید تنظیمات مورد نظر خودتان را روی این افزونه اعمال کنید.

مثلا اگر قصد دارید گُتنبرگ را برای همه کاربران به جز مدیر غیرفعال کنید کافیست طبق عکس زیر عمل کرده و تیک تمام گزینه ها را بزنید به جز Disable for administrator !

بعد از هر تغییری گزینه ذخیره تنظیمات رو انتخاب کنید تا تغییرات شما ذخیره و اعمال بشه .

 

3
اشتراک گزاری
زهرا نادری
naderi

حدود 7 سالی هست که در زمینه وب به صورت تخصصی فعالیت می کنم، در دانشگاه IT خوانده ام و علاقه زیادی به کسب تجربه در زمینه تجارت الکترونیک و طراحی وبسایت دارم .

انصراف از پاسخ