آموزش تصویری بک آپ گیری در کنترل پنل پلسک Plesk

بک آپ گیری در پلسک

سلام روزتون بخیر باشه آبان هم از راه رسید امیدوارم پاییز عشقولانه ای را پشت سر بگذارید 🙂 همونطور که حتما اطلاع دارید مشهدهاست زین پس هاست ویندوز خارج از کشور خود را با کنترل پنل پلسک Plesk و بر روی سرورهای فرانسه ارائه خواهد کرد که از لینک زیر میتوانید پلن ها و امکانات متنوع آن را مشاهده و بررسی کنید :

 

[su_button url=”https://www.mashhadhost.com/windows-hosting/” target=”blank” style=”3d” background=”#ff380b” color=”#ffffff” size=”6″ wide=”yes” center=”yes” icon=”icon: shopping-cart” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]هاست ویندوز پلسک خارج از ایران | هاست خارج کشور[/su_button]

 

با توجه به اهمیت بالایی که بک آپ گیری دارد ، بر آن شدم ( چی کارا ! ) نحوه بک آپ گیری از طریق این کنترل پلسک را بصورت تصویری برای عزیزان مشهدهاست آموزش بدیم تا مشکلی ازین بابت نداشته باشند و مرجعی باشه برای دوستانی که به تازگی با این کنترل پنل کار میکنند ، پس تا آخر با ما همراه باشید :

 

برای بک آپ گیری در کنترل پنل پلسک می بایست مراحل زیر را به ترتیب طی کنید :

  • وارد کنترل پنل پلسک خود شده (برای این کار پس از سفارش و پرداخت فاکتور هاست ، اطلاعات آن برایتان در ایمیل فرستاده می شود که با توجه به آن اطلاعات می توانید به آسانی به کنترل پنل خود وارد شوید و یا از طریق ناحیه کاربری خود در سایت ما نیز می توانید این کار را به آسانی انجام دهید)
  • از منوی سمت چپ برروی گزینه ی Domains کلیک نموده و از بین دامنه هایی که وارد نموده اید، دامنه ای که می خواهید از آن بک آپ بگیرید را کلیک کنید.
  • با ورود به آن دامنه با صفحه ی اصلی مواجه خواهید شد که دسترسی های مختلفی در این قسمت برای شما قرار داده شده است اما به منظور بک آپ گیری از منوی سمت راست و همانطور که در شکل زیر مشخص است وارد بخش Backup manager شوید.

 

 

  • در این قسمت بک آپ هایی که در گذشته تهیه نمودید را به شما نمایش می دهد و همچنین در زیر آن تعداد این بک آپ ها و تاریخ آن ها را به شما نمایش می دهد. همچنین گزینه های مختلفی روبه روی شماست، که در زیر به تک تک آن ها اشاره می نماییم :

 

 

  • Backup : همانطور که از نام این قسمت پیداست، این قسمت برای گرفتن و تنظیم نمودن گرفتن بک آپ است.

 

 

در این قسمت مطابق شکل بالا، شما تنظیم می نمایید که بک آپ از چه قسمت هایی گرفته شود و یا اگر می خواهید full backup داشته باشید، تیک تمامی گزینه ها را می زنید.

می توانید مشخص نمایید که بعد از گرفتن بک آپ، در کجا ذخیره شود ؟ که حتی می توانید با استفاده از FTP بک آپ خود را به روی سرور دیگری انتقال دهید.

می توانید مشخص نمایید بک آپ شما در زمانی که به اتمام رسید از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی شود

  • Upload : همانطور که حدس می زنید این قسمت برای آپلود نمودن بک آپ شما در نظر گرفته شده است و برای مواقعی که شما بک آپی از قبل گرفته اید و برروی کامپیوتر خود ذخیره نموده اید ،حال می خواهید آن را وارد پلسک نمایید از این قسمت استفاده می کنید

 

 

  • Schedule : این قسمت نیز یکی از قسمت های مهم بک آپ گیری می باشد، شما می توانید با استفاده از این گزینه مشخص نمایید که در چه زمان هایی برای شما بک آپ گرفته شود، این گزینه دقیقا مشابه cron job در Cpanel یا Directadmin است.

 

 

  • ftp storage setting : این بخش نیز که برای همگی شما آشنا است، برای این است که بک آپ گرفته شده را تنظیم نمایید تا به سرور دیگری منتقل شود و در آنجا نگهداری شود تا بدین منظور فضای سرور فعلی شما با بک آپ ها پر نشود. در این قسمت نیز می بایست اطلاعات اکانت ftp خود را وارد نمایید تا بک آپ گرفته شده از طریق آن اکانت به سرور دیگری متصل شده و به آنجا منتقل شود.

 

 

همانطور که ملاحظه نمودید با دانستن این موارد بک آپ گیری بسیار آسان و شیرین خواهد بود و به راحتی می توانید با داشتن بک آپ خیال خود را از بابت حفظ اطلاعات راحت نمایید

توصیه می کنیم که همواره از اطلاعات خود بک آپ گرفته و برروی کامپیوتر خود ذخیره نمایید تا در مواقع لزوم از آن استفاده نمایید و اطلاعات با ارزش شما از بین نرود

همچنین می توانید با استفاده از هاست دانلود و پشتیبان گیری مشهدهاست، بک آپ های خود را به آن هاست انتقال داده و در آنجا نگه داری نمایید تا فضای سرور شما برای انجام و آپلود محتوا بازتر باشد.

[su_button target=”blank” style=”glass” background=”#fd3544″ size=”8″ wide=”yes” center=”yes” icon=”icon: shopping-cart” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]پایدار و برقرار باشید 🙂 در صورتی که این مطلب برای شما مفید بوده ، لطفا لایک نموده و دیدگاه خود را در بخش نظرات ثبت نمایید.[/su_button]